Android Telefonlara Pil Sağlığı Özelliği - 0216 457 7121

Android Telefonlara Pil Sağlığı Özelliği Geliyor

pil sağlığı

Android Telefonlara Pil Sağlığı Özelliği Geliyor

pil sağlığı
pil sağlığı

Google, son zamanlarda Android kullanıcılarını oldukça şaşırtıyor. Geçtiğimiz günlerde yeni işletim sistemini destekleyen modeller belli oldu. Şimdi ise bir test kullanıcısı, Android 13 QPR1 beta güncellemesiyle gelen pil sağlığı özelliğini paylaştı. İşte detaylar…

Android 13’e pil sağlığı özelliği geliyor!

Geçtiğimiz günlerde Google’ın Pixel telefonlara Android 13’ü sunmasıyla birlikte, üç aylık platform sürümünün (QPR1) ilk betasını yayınlandı. Güncellemeyle birlikte birçok yeni özellik gelmişken, bir test kullanıcısı yeni pil sağlığı özelliğini paylaştı. İşte o tweet:

Android 13 QPR1 beta sürümünün tester kullanıcılarından olan Mishaal Rahman, yeni işletim sistemiyle ilgili paylaşımlarıyla biliniyor. Yeni bir güncellemenin ardından paylaşım yapan Rahman, Android 13’ün yeni özelliğini duyurdu.

Android 13’ün Ayarlar kısmında keşfedilen Pil Sağlığı bölümünde kullanıcıya pil hakkında detaylı bilgiler verilecek. Bununla birlikte bu bölümde, pil sağlığına göre öneriler ve detaylı bilgiler de yer alacak. İlave olarak kullanıcıya bildirim de gönderilecek.

Rahman’ın paylaştığı bilgilere göre şu an test aşamasında olan bu özelliğin yakın zamanda tüm Android kullanıcılarına sunulması bekleniyor. Şu anda Pil Sağlığı benzeri özellikler yalnızca birkaç marka tarafından kendi arayüzleri ile sunuluyor. Google, güncellemeyi tüm Android telefonlara yayınlarsa, marka fark etmeksizin tüm kullanıcılar Pil Sağlığı özelliğinden yararlanabilecek.

Peki Android 13 QPR1 Beta sürümü güncellemesini hangi telefonlar alacak?

  • Pixel 6a
  • Pixel 6
  • Pixel 6 Pro
  • Pixel 5a
  • Pixel 5
  • Pixel 4a

Android 13 Beta güncellemesiyle gelen diğer özellik: Clear Calling

Google, Android 13 Beta sürümünde pil sağlığının dışında, geçtiğimiz günlerde bir özellik daha yayınlandı. Bu özellik, telefon dünyasında gündemi değiştirebilecek olan Clear Calling (net arama) özelliği. Bununla birlikte yapay zeka desteği ile daha net sesle görüşme yapabileceksiniz. Google, Android 13’ü kullanıcılara sevdirmeye çalışıyor gibi görünüyor.

Peki, pil sağlığı özelliğini beğendiniz mi? Sizce yakın zamanda tüm Android telefonlara gelir mi? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın!

Alpes Yeni Nesil Teknik Servis | iPhone Servis Maltepe


Alpes Blog yazıları ve makaleler Alpes ekibinin çeşitli üyeleri tarafından yazılmaktadır. Apple Watch®, Apple Inc. şirketinin ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Alpes ve burada yer alan makaleler, Apple veya burada görünen diğer ticari markaların ilgili sahiplerinden herhangi biri tarafından sponsorlu, anlaşmalı ya da bağlantılı değildir.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALPES HAKKINDA

Tüm mobil cihazlarınız için hızlı, garantili onarımlar sağlayan bir aile şirketiyiz.

İşimizi her daim severek önemseyerek itinaylı bir şekilde yapıyoruz.

Merkez Servis

Altayçeşme Mah. Bağdat Cad. No:371/A Maltepe - İstanbul

0216 457 7 121
info@alpesteknoloji.com

Çalışma Saatlerimiz
Pazartesi - Cumartesi 09:00 - 20:00